Geçmişten Günümüze Temizlik Şirketleri

2

Geçmişten Günümüze Temizlik Şirketleri

Geçmişten günümüze temizlik şirketleri ile ilgili bir yazı kaleme almak istememdeki yegane maksadım uzun yıllar bu sektörden ekmek parasını kazanan birisi olarak bu sektörün artılarını ve  eksileri iyi biliyor olmam hasebi ile sektöre yeni girmeyi düşünen genç müteşebbislere yol göstermek yapmaları gerekenleri ve nelere dikkat etmeleri gerektiği konularında ufakta olsa yol gösterici olmaktır..

Geçmişte Temizlik Şirketleri

Geçmişte temizlik şirketleri sayıları bir elin parmaklarını  geçmeyecek kadar sayısı az ve de yapmış oldukları işler sınırlıydı. İlk zamanlarında cam temizliği,  koltuk yıkama ve halı yıkama gibi bir kaç hizmet kolu olarak İstanbul’da  başlayan bu sektör kendi çapında küçük çaplı hizmet vermesi ile çok fazla dikkat çeken bir iş türü değildi. Bu sebeple temizlik hizmeti sunan firmaların sayıları çok az ve istisnai güvenilir kişilerdi..

Günümüzde Temizlik Şirketleri

Şimdilerde ise büyük binaların, fabrikaların, cam giydirme plazaların sayılarının hızla artması sebebi ile  İstanbul ve diğer kentlerimizde bu iş koluna olan rağbet talepten fazla artış gösterdi. Artık neredeyse bakkal market gibi her mahallede bir halı yıkamacı veya bir temizlik şirketi bulmak hiçte zor değil. Çok kolay bulunan bu temizlik şirketleri sayıları arttıkça maalesef kalitesi hızla düştü her eline kova fırça alan ben temizlik şirketiyim diye ortaya çıktı haliyle bu durum rekabeti artırmakla beraber ortalıkta bir çok temizlik şirketiyim diyen kişilerin dolaşmasına sektörün adının yerlerde sürünmesine sebep olmaktadır.  Buradan sizlere bir kaç temizlik şirketi tavsiye ederek diğerleri için daha fazla yorum yapmak istemediğimi belirtmek isterim. tavsiye edebileceğim Başta kendime Ait olan AKAR Temizlik, HiJYEN Temizlik ve Nokta Temizlik ile Hamarat sil temizlik şirketlerini denemenizi tavsiye edebilirim.

Gelecekte Temizlik Şirketleri Nasıl Olmalı

Gelecekte temizlik şirketlerine rağbet artarak devam edeceği muhakkaktır bunun başlıca sebebi yeni nesil gençliğin okul hayatı iş hayatı derken çok fazla el alışkanlıklarının çok fazla olmama sebebi ile iş hayatına hanımlarımızın çok fazla katkıda bulunuyor olmaları en önemli sebeplerindendir.Talep artarken şirketlerin sayısı dahada artacağı muhakkak olacaktır. Peki ama bu sektörde kimler kalıcı olacak kimler geçici olacak gelecekte şu kesindir işine önemi en iyi şekilde verenler işini sadece para için değil severek yapanlar muhakkak bizim sektörde kalıcı olmaya devam edeceklerdir. Sadece bu kriterler ile sektörde kalıcı ve büyük  olmaya yeterli değildir her dönem kendini ve şirketini gelişime açık tutanlar personel eğitimlerini ve makine parkurunu güncel ve bakımlı tutanlar dürüst ve ilkeli olanlar bu sektörden ekmek yemeye devam edecektir.

Umarım bu yazım sizlere faydalı olmuştur:

Akman AKAR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

2 yorum

  1. Sayın akman bey yazınızı dikkatlice okudum bir çok konuyu kısaca özetlemişsiniz lakin söylediklerinizin bir çok bölümüne katılmamak mümkün değil lakin çözüm nedir müşteriler sizler gibi bizler gibi sektörün iyilerini nereden bulacaklar bizlerin iyi temizlik şirketleri olduklarını nasıl anlayacaklar söylediğiniz gibi eline kova fırça alanlar ben temizlik şirketiyim diye çıkıyorlar ortaya bunlar ile bizler bu piyasa koşullarında nasıl rekabet edeceğiz bu konular ile ilgili çözümlerde sunsanız iyi olurdu ben çok muzdaribim bu merdiven altı temizlik şirketlerinden çözüm çözüm illaki çözüm sorunu herkes belirtiyor sorunlarımızı çözen yok iyi günler …

  2. Halis bey Tabiki daha fazla müşteri memnuniyeti daha fazla işimize özen göstermemiz zamanla çürük elmaların ayıklanmasına bu işi hakkı ile yapanların başarılarının takdir edilip sektörde hak ettikleri yeri bulmalarını beklemekten başka elimizden fazla bir şey gelmiyor ne yazıkki sizlere sihirli bir formül belirtmiş olmak isterdim malesef sabır dilemekten başka bir şey gelmiyor elimden….

YORUM YAZ